Kasza gryczana niepalona 500g

Stosowanie kaszy gryczanej niepalonej

Kasza gryczana niepalona nadaje się jako dodatek do potraw mięsnych i dań wegetariańskich.

Właściwości kaszy gryczanej niepalonej

Nie można poddać wątpliwości, iż kasze coraz częściej goszczą na polskim stole. Kasza gryczana powinna znaleźć się w jadłospisie każdego, kto dba o zdrowie. Zdecydowaną zaletą niepalonej kaszy gryczanej jest to, iż kasza ta nie jest poddawana obróbce termicznej. Jak wiadomo, działanie wysokiej temperatury negatywnie wpływa na wartość odżywczą produktu. Niepalona kasza gryczana stała się obiektem zainteresowań wielu naukowców. Z badań wynika, że w jej składzie znajduje się rutyna. Substancja ta uszczelnia naczynia krwionośne oraz pozytywnie wpływa na ich ogólną kondycję.

Niepalona kasza gryczana powinna znaleźć się w jadłospisie u osób, których problemem jest nadciśnienie. To idealne rozwiązanie dla pacjentów borykających się z chorobami serca i chorobami układu krążenia. Specjaliści od żywienia zalecają spożywać niepaloną kaszę gryczaną kobietom w ciąży, jak i karmiącym piersią. Produkt ten świetnie sprawdzi się u diabetyków. 

Skład niepalonej kaszy gryczanej jest niezwykle bogaty. To źródło białka, tłuszczu, żelaza, potasu, fosforu, magnezu, błonnika oraz witaminy B1 i witaminy PP. Niepalona kasza gryczana jest produktem lekkostrawnym. To naturalne rozwiązanie dla Pań, których problemem są zbyt obfite miesiączki. 

W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć wiele interesujących produktów. Spirulina w proszku rekomendowana jest dla osób stosujących dietę odchudzającą. Proszek BIO moringa to bogactwo witamin. Spożywanie młodego jęczmienia pozwala zachować równowagę kwasowo-zasadową.