Czym jest impotencja?

Choć impotencja może być definiowana na wiele sposobów, z medycznego punktu widzenia jest to stan, w którym nie można osiągnąć wzwodu lub pojawiają się na tyle poważne problemy z jego utrzymaniem, że nie ma mowy o satysfakcjonujących kontaktach seksualnych. Problem jest znany od dawna i przyjmuje się, że swoje korzenie ma już w starożytności w momencie, w którym ludzie zrezygnowali z koczowniczego trybu życia. Styl osadniczy przyczynił się, między innymi, do zmiany sposobu odżywiania się. Kluczowe znaczenie okazała się mieć przy tym mniejsza ilość pełnowartościowych białek zwłaszcza, że szła ona w parze ze zwiększoną podażą cukrów oraz tłuszczów. Człowiek stał się również mniej aktywny fizycznie, a połączenie braku ruchu i obfitości pokarmu sprawiło, że pojawiło się wiele tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Z niektórymi z nich zmagamy się zresztą do dziś. Cukrzyca, otyłość, choroby serca czy też miażdżyca mają to do siebie, że upośledzają potencję, ciała jamiste penisa nie mogą bowiem wypełnić się krwią, co jest niezbędne do wzwodu.

Jak walczyć z impotencją

Ku zaskoczeniu wielu osób o zaburzeniach erekcji mówi się dziś w kontekście coraz młodszych mężczyzn. Samo schorzenie może być zresztą powodowane przez tak zwane czynniki psychogenne takie, jak choćby stres oraz obawa przed niepowodzeniem. Seks jest też czynnością, która wymaga od mężczyzny wydolności fizycznej, nie można bowiem zapominać o tym, że angażuje ona zarówno wiele organów, jak i mięśni. Za sterowanie współżyciem płciowym odpowiada ośrodkowy układ nerwowy, a choć pomaga mu wiele substancji, największą rolę odgrywają w tym kontekście hormony. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć testosteron, on bowiem odpowiada za ochotę na seks u mężczyzn, co objawia się wzwodem penisa. Wydzielanie testosteronu może być zaburzane przez wiele czynników, wśród których wskazuje się zarówno na alkohol, jak i na stres. Niebezpieczne może okazać się również spożywanie sterydów zwłaszcza, jeśli ma długotrwały charakter. W tym ostatnim przypadku mamy zresztą do czynienia ze szczególnie dobrze zbadana przyczyną impotencji.

Osoby z impotencją powinny sięgnąć porady lekarza. W najcięższych przypadkach tylko lekarz może pomóc. Jeżeli jednak masz mniejsze problemy z erekcją, które objawiają się krótszym zwodem ale sporadycznymi problemami to polecam suplement Vigrax: http://healthadvices.eu/pl/wszystko-o-vigrax-czy-dziala-faq-opinie-ultoka-cena-sklad/