Zaburzenia erekcji – skąd się biorą i jak im zapobiegać

Problemy z erekcją dotykają coraz więcej osób, szczególnie starszych. Jednak nie jest to regułą, często również młodzi mężczyźni miewają takie problemy. Stres, strach przed rozczarowaniem partnerki, nawet nieodpowiednia dieta – to tylko część czynników, które mają wpływ na sprawowanie się organizmu.

W diecie szczególnie ważna jest odpowiednia ilość białka, równie istotne jest dostarczenie witamin i mikroelementów. Ich brak powoduje nieprawidłową syntezę hormonów, co odbija się w życiu seksualnym. Za erekcję odpowiada stężenie hormonów, wśród których najistotniejszym jest testosteron.

Problem z erekcją dotyczy najczęściej osób po czterdziestce. Wówczas spada ilość hormonów, pojawiają się problemy z układem krążenia oraz inne dolegliwości. Często większe kłopoty mają mężczyźni, którzy od lat palą papierosy.

Krążenie jest niezwykle istotne przy wzwodzie prącia, dlatego choroby typu miażdżyca mogą powodować zaburzenie procesu. W związku z tym panowie powinni zatroszczyć się o dietę, które nie będzie zawierała zbyt dużej ilości tłuszczów. Dobrym pomysłem jest również kontrola cholesterolu. Jeżeli szukasz pomocy to dobrym rozwiązaniem wydaje się wybór suplementu Virax.

Każdemu mężczyźnie może zdarzyć się problem z erekcją, jednak to normalne, nie jest powodem do wstydu czy innych negatywnych emocji. Zmartwieniem są jednak powtarzające się epizody. To znak, że należy zacząć coś robić. Dzisiaj mamy dostęp do wielu rodzajów terapii, które są bardzo skuteczne w zapobieganiu takim problemom. Najlepiej jest zastanowić się, co może być przyczyną problemu, postarać się o wyeliminowanie stresu, odpowiednie odżywianie oraz pomoc medyczną.

https://www.instagram.com/dragos_syko/